LQ035Q3DG01 SHARP 3.5INCH LCD PANEL DISPLAY
Produkte Klassifizierung
-81%
OFF
Homepage » news
Thanks customers for their support to WINNI (HK) ELECTRONIC CO., LIMITED.
We are the designated agent of Kyocera(Japan) LCD screens, we also distribute of TaiWan KOE,Chimei Innolux, AUO,BOE,Mitsubishi and other well-know brands of 3.5"-24" sized TFT -LCD liquid crystal display and touch screen.
Today we recommend LQ035Q3DG01 to you.
          Model LQ035Q3DG01  Brand SHARP
        Panel Size 3.5inch Resolution 320(RGB)×240 , QVGA
         Outline  76.9×63.9 mm Panel Type a-Si TFT-LCD , Panel
        Brightness 450 cd/m² (Typ.)  Surface  Antiglare
     Contrast Ratio  500:1 (Typ.) Display Colors  262K (6-bit)
    Response Time  8/20 (Typ.)(Tr/Td) Viewing Angle  70/70/60/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
     Active Area  70.56×52.92 mm  Display Mode  TN, Normally White, Transmissive
          About it  LQ035Q3DG01 Sharp 3.5 inch lcd panel display Antiglare Landscape type