Homepage  » Industrie-LCD-Display  »  LP156WF6-SPP1
LP156WF6-SPP1 LG 15.6inch lcd-display Neue
The LG LP156WF6-SPP1 is a 15.6-inch FHD (1920x1080) IPS TFT-LCD module with a 60Hz refresh rate, 300 cd/m² typical brightness, 700:1 contrast ratio, and a 30-pin eDP interface.
数量: Unit(s)     MOQ: 1
Anfrage
In Favoriten
Zahlung
Zahlung
Erforderlich:*
Produktmodell* Zielpreis Qty *
Nachricht
Ihre Kontaktdaten: Weitere Informationen:
Name: *
Herr. Frau.
1. Angebot mit Versand Fracht?
Email : *
JA NEIN
Telefon: 2. Welchen Carrier perfert ihr??
Unternehmen:
Fedex UPS DHL
TNT andere
Land:*
Produkte Klassifizierung
-81%
OFF
LP156WF6-SPP1 Zusammenfassung
This 15.6-inch display module from LG utilizes an AH-IPS panel, delivering wide viewing angles of 80/80/80/80 and supporting 262K colors. It features a WLED backlight system with a typical brightness of 300 cd/m² and a contrast ratio of 700:1. The panel has a typical response time of 25ms (Tr+Td) and a typical power consumption of 5.4W. With its 30-pin eDP interface and a surface treatment, it is designed for laptop applications, operating within a temperature range of 0~50°C.